Rozszerzenie współpracy Misji Hatszepsut z egipskim Ministerstwem Starożytności

W czwartek 24 lipca w Kairze odbyło się spotkanie dyrektora Stacji Badawczej w Kairze i kierownika Misji Hatszepsut, doktora Zbigniewa E. Szafrańskiego, z egipskim ministrem starożytności, doktorem Mamdouhem Al-Damati. W czasie spotkania omówiono dotychczasową współpracę oraz perspektywy na przyszłość. Planowane jest stworzenie kursów dla egipskich archeologów na wykopaliskach w Aleksandrii na Kom el-Dikka oraz w ramach polskich prac w świątyni Hatszepsut. W czasie tych kursów egispcy koledzy poznawaliby metodykę prac archeologicznych, konserwatorskich oraz najnowsze techniki badań stosowane przez Polaków. Dr Zbigniew E. Szafrański podkreślił ogromne znaczenie współpracy polsko - egipskiej, zwłaszacza mającej na celu ochronę zabytków Egiptu.

Źródło: http://www.tnnegypt.com/egypt/ministry-antiquities-colloborate-polish-archaelogy-centre/

Członkowie misji na konferencji "Polacy nad Nilem"

Dr Zbigniew E. Szafrański, dr hab. Mirosław Barwik oraz dr Anastasiia Stupko-Lubczyńska wystąpią na konferencji Instytutu Archeologii oraz Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego "Polacy nad Nilem".

Konferencja odbędzie się na terenie Instytutu (Szkoła Główna głównego kampusu Uniwersytetu, Warszawa, Krakowskie Przedmieście 26/28), w sali 209.

śr. 11 czerwca, godz. 9.30

Mirosław Barwik,

Budowniczowie świątyni

czw. 12 czerwca, godz. 15.30

Zbigniew E. Szafrański,

Świątynia Hatszepsut w Deir el-Bahari, sezon 2013/2014

Anastasiia Stupko-Lubczyńska,

Projekt rekonstrukcji górnych partii ścian Kaplicy Hatszepsut w jej świątyni w Deir el-Bahari

Kompletny program konferencji znajdziesz TUTAJ.